ליטוגרפיה, איך להחזיק בבית או במשרד יצירת אומנות מקורית.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailfacebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

ליטוגרפיה

ליתוגרפיה או הדפס אבן היא אופן הדפסה מיוחדת. ליטוגרפיה שימשה בעבר לצורך הדפסת טקסטים אך היום משתמשים בשיטה זו להדפסת יצירות אומנות על נייר קנבס כאשר היא חתומה וסגורה במספר עותרים מוגבל בחתימת האומן. ליטוגרפיה כטקנית הדפסה או אימות הומצאה בשנת 1796 בבוורייה, על ידי אלואיס זנפלדר, לצורך שיכפול תמונות באיכות גבוהה מאוד במחיר נמוך.

קיימות שתי שיטות ליצירת ליטוגרפיות:

השיטה הבסיסית

בשיטה בסיסית להכנת ליטוגרפיה משתמשים בשילוב שבין המים לבין שמן. שימוש בשמן ועל ידי החלקת חלקים שלא סומנו שמן על ידי אבן, כאשר בסופו האותיות שנמצאות באיזורים שמנים נשארות מודפסות על האבן.

השיטה המודרנית

השיטה המודרנית להדפסת ליטוגרפיה היא סוג של הדפסה ודפוס שקוע. הדפסה על איזור באמצעות חומרים כימיים וייבוש על ידי חומרים חומציים.

השיטה ליצירת אומנות ליטורפית

זאת השיטה למעשה ליצירת העתקים נאמנים למקור וחתומים על ידי האומן. מדפיסים את היצירה על נייר, בכמות מוגבלת וידועה מראש. האומן עובר על התמונות המשכפלות והאיכותיות וחומם על כל יצירה בנפרד. כאשר כל יצירה מסומנת במספר שלה מתוך סך הכל של המקבץ.

ליטוגרפיות של אומנים ידועים:

ליטוגרפיה של בן חיים זיגיבריס סמיסטימצקי אביגדור
ליטוגרפיה של גוטמן נחוםזריצקי יוסףקדישמן מנשהרייזמן אורי
ליטוגרפיה של קסטל משהרובין ראובןשטרייכמן יחזקאל

facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubefacebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubeby feather

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>